Ses Sanatçıları

Ses Sanatçıları

İletişim: 0533 243 86 02


(1955 - Adana) İlk şiirlerini yazmaya başladığı yıllarda lise eğitiminin ardından 1973'te Berlin Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimine başlayan İlkan, 1975 yılında Hayat dergisi`nin düzenlediği "aşk" konulu şiir yarışmasında ‘Hatırlar mısın?’ isimli şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazandı...

Ankara'da doğup büyüyen Koray Avcı, aslen Erzincan'ın Tercan ilçesindendir. Çocukluğundan beri resim ve müziğe karşı ilgisi vardır. Müzik yolculuğuna Ankara'da ki bazı performans mekanlarında zaman zaman şarkı söyleyerek başlamıştır.Her ailenin arzu ettiği gibi Avcı ailesi de çocuklarının "ilim..

Nazan Öncel İzmir, Karşıyaka'da öğretmen bir anne ve memur bir babanın evliliklerinin ikinci yıldönümlerinde dünyaya gelmiştir. Kameralarla ilk defa 1961 senesinde ilk ve tek sinema filmi olan “Acı Tesadüf”te çocuk yıldız olarak tanışmıştır. Edebiyat damarını babası Muzaffer Bey’den alırken, notayı ..

İletişim Numarası:(1969 - Karaganda, Kazakistan SSC) Anjelika Rosenbaum olarak Kazakistan SSC'de doğdu. Annesi Özbek ve müzisyen, babası ise Yahudi ve hem müzisyen hem filozoftur. Üç yaşında piyano eğitimi almaya başlayan Akbar, beş yaşında beste yapmaya başladı. Üstün yetenekli öğrencilerin ye..

Türk müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı ve işadamı. Özellikle çeşitli televizyon kanallarında hem yapımcılığını hem sunuculuğunu üstlendiği gezi-kültür programlarıyla geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Latin müziği konusunda üniversite yıllarından beri araştırmalar yapmakta ve perfor..

 İletişim Numarası:( 4 Ağustos 1957) Ermeni asıllı Türkiye vatandaşı müzisyen.1957 yılında İstanbul'da doğdu. Müzisyen Onno Tunç’un kardeşidir. Amerika’da yaşıyor. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duydu. Joe Zawinul, Al Di Meola, Paul Winter, gibi müzisyenlerle çalıştı. Sezen Aksu ile albüm çalı..

İletişim Numarası: İzmir’de dünyaya gelen Aslı Güngör, TRT İzmir Gençlik korosuyla başlayan müzik yolculuğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümündeki ögrencilik yıllarında yaptığı sahne çalışmalarıyla profesyonel anlamda sürdürdü. Diğer yandan yıllardır be..

 İletişim Numarası:3 Temmuz 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Erenköy İlköğretim Okulu'nda tamamladı. Ortaokul öğrenimine Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'nda çello öğrencisi olarak başladı, 11 yıllık öğrenim sürecinden sonra mezun oldu. 1981 yılında ortaöğrenimine devam ederke..

İletişim Numarası: Çıkardığı her albümle dinleyicisinin taktirini kazanan Atilla Yılmaz aslen Trabzonlu olup İstanbul Bakırköy doğumludur. * Müzik hayatı babasının çaldığı bağlamayı dinleyerek eşlik ettiği türkülerle başlamış ve daha çocuk denilecek yaşlarda Anadolu’nun dört bir yanını gez..

İletişim Numarası: Annesi Hollanda babası Antakya doğumlu olan Atiye, 22 Kasım 1988’ de Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşındı, burada 6 ay yaşadıktan sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’den Almanya’ya geri dönüşü ..

İletişim Numarası: (14 Şubat 1976, Hessen, Almanya) 1994’ten itibaren İstanbul'un çeşitli canlı müzik mekanlarında yabancı coverlar söyledi. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.1996’da beş kızdan oluşan Zeytin adlı Rock grubuyla canlı müzik piyasasında dikkatleri çekti. 19..

İletişim Numarası: Bahattin Gündoğdu ya da bilinen ismiyle kısaca Baha, 17 Eylül 1969 yılında Kayseri Bünyan'da doğmuş olan Türk pop müzik sanatçısıdır. 1999 yılı Haziran ayında tanındı. Asıl Adı Bahattin Gündoğdu'dur. 1969 yılında Bünyan'da dünyaya gelmiştir. Tüm çocukluğu ve okul hayatı ..

İletişim Numarası: Müzikle tanışması ilkokul yıllarında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile oldu. Yine İzmir'de sahnelenen "Oliver Twist" isimli müzikalde başrol oynadı. İzmir Devlet Konservatuvarı Genel Müdürü Müfit Bayraşa'dan şan dersleri aldı. 1998 yılında Müfit Bayşara'nın bir bestesiyle M..

 İletişim Numarası: (30 Mayıs 1979, Ankara) 2003 yılı Eylül ayında Çilek adlı ilk solo albümünü çıkardı. Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan'ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi'nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu'na gir..

İletişim Numarası: 25 Eylül 1980 İstanbul'da doğan Betül Demir, Sütçü İmam Üniversitesi Opera şan bölümünde okudu. Betül Demir, 5 kardeştir. Aynı zamanda albümlerinin prodüktörlüğünün yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir’in ablasıdır. Betül Demir, lise yıllarından itibaren müzik öğ..

İletişim Numarası:  Müzikle ortaokul yıllarında tanışan Birsen Tezer 1982 - 1983 yıllarında katıldığı Milliyet Liseler Arası müzik yarışmalarından çeşitli dereceler ile ayrılır. Yüksekokul tercihini müzik eğitiminden yana kullanan sanatçı 1984 yılında İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatua..

İletişim Numarası: Yeni neslin pop müzik divası olarak kabul edilen Burcu Güneş, 12 Ağustos 1975 tarihinde İzmir - Alsancak'ta dünyaya geldi. Annesi "Bige Özkan", babası ise gitarist "Ali Güneş"tir.. Çocukluğu İzmir - Şirinyer'de geçti. Annesi ve babası boşanınca yedi yaşından itibaren babasını..

İletişim Numarası: (25 Nisan 1959, Kırklareli) Vurmalı çalgılar virtüözü ve darbuka ustası sanatçı,ülkenin önemli bestecilerinden biri olarak ve sinema oyuncusu kimliğiyle de Türkiye’deki çağdaş kültür ve müzik dünyasına yön verenlerin başında geliyor.Zürih ve İstanbul’da yaşayan Öçal,aral..

İletişim Numarası: (1 Mart 1950, Ankara) Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyordu. Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji'nde aralarında Mazhar Alanson'un da bulunduğu sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar çalmaya başladı. İlk gitarını eniştesi almıştı. Kendi aralarında bazı gruplar kurdular. Farklı f..

İletişim Numarası: İzmir'li Can Bonomo, müziğe, sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul'da devam etti. Bilgi Üniversitesi'nde sinema-televizyonculuk bölümünde okudu. Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM'e dah..

İletişim Numarası: İtalya (Vicenza)’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda keman öğrenimine başladı, İlk konserini 6 yaşında Avusturya Kültür Merkezi’nde verdi. Mimar Sinan Üniversitesinde Prof. Dr.Gönül Gökdoğan’ın öğrencisi oldu. Öğrencilik yıllarında birçok gençlik orkestralarıyla çal..

İletişim Numarası: Uzun yıllar Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliği görevini sürdürmüştür. 2007-2009 arası Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı yapmıştır. 2009 itibariyle Galatasaray Üniversitesi'nde ders vermektedir. 10 Şubat 1963'te anne Priştina, baba Üsküp'lü göçmen bir ailenin kız..

İletişim Numarası:1980 Elazığ’da doğdu. Lise bittikten sonra müzik tutkusu onu Ankara’ya sürükledi. Herkesin İstanbul’da umut aradığı dönemde o, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çok sesli korosuna Nilüfer Tatman’ın yönettiği koro da koristlik yaptı. Bu yıllarda müzikten para kazanmaya ..

İletişim Numarası:Ali Cihat Aşkın (1968), dünyaca ünlü Türk keman virtüözü, akademisyen ve besteci. Klasik Batı Müziği eserlerini ve Anadolu ezgilerini yorumlamaktadır ve bu yüzden "bu toprağın kemancısı" olarak anılır. 1968 yılında İstanbul’da orta halli bir ailenin üç çocuğundan biri olarak d..

İletişim Numarası: (16 Ekim, 1954; Diyarbakır, Türkiye) Annesinin adı Roza, babasının adı Marsello'dur. Evli ve iki kız babasıdır, kızına annesinin adını koymuştur. Çok sayıda hit olmuş bestesi vardır ve 1980'li yılların sonu 1990'lı yılların başında büyük bir çıkış yakalamış olup Tsm-Pop ve Fa..

İletişim Numarası:(23 Nisan 1972, Kocaeli) Annesinin desteği ile mankenlik kursuna başladı. 1996-2004 yılları sevilen albümler ve hitler çıkardı. 2004 yılında çıkardığı Banane albümünde bulunan "Aşkın Açamadığı Kapı" ile Kral TV Video Müzik Ödüllerinden "Yılın Şarkısı" ödülünü aldı. 2006 yılına..

İletişim Numarası: 1 Temmuz 1970 yılında İstanbul'da doğan Deniz Seki, öğrenim yıllarında ilkokulu Maçka Süheyla Artam'da, orta ve lise eğitimini de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi'nde okudu. Okulu bitirdikten sonra, TRT İstanbul televizyonunda ki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu oldu.&n..

İletişim Numarası (8 Ağustos 1978) 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan'ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip Vurulur Düşlerim şarkısına çekildi. 1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses'in yardımıyla Ebru Yaşar Seni Anan Benim İçin Doğurm..

İletişim Numarası: Müzik hayatına amatör olarak lisede başlayan, tiyatrolara müzikler hazırlayan ve radyoculuk yıllarında prodüksiyonunda sayesinde elde ettiği sample’larla kendi müziğini hazırlayıp İzmir Coast adında köklü bir grupla çalışan Ege Çubukçu; RoadShow Turneleriyle verdiği 350 konse..

İletişim Numarası:  (20 Kasım 1945, Sivas) T.C. Devlet Sanatçısıdır. 13 yaşında Arif Sami Toker’den müzik dersleri almaya başladı. Toker’in yetiştirdiği en ünlü ve yetenekli sanatçı olarak kabul edilmektedir. Üç yıl Münir Nurettin Selçuk’tan ders alarak müzik eğitimine devam etti..

İletişim Numarası (14 Nisan 1970 - İstanbul)1999 Mart ayında çıkardığı ilk albümü İbret-i Alem'in 1 buçuk yıl öncesine kadar albüm yapma fikrini aklından bile geçirmedi. En büyük isteği oyunculuk olan Altuğ müzikte de başarıyı yakalayınca ikisini bir arada yürütmeye karar verdi.2000 yılında Zon..

İletişim Numarası: 2 Şubat 1981'de Isparta'da doğdu. İlköğretimini Isparta'da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi'ne devam etti. Ardından Dokuz Eylük Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'ne devam etti. 2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışması..

İletişim Numarası:(1954) Müziğe 4 yaşından itibaren keman, bağlama, flüt ve cümbüş çalarak başladı. Onu Halk Müziği icrası konusunde teşvik eden ilkokul müzik öğretmeni "İlkokulu bitirdiğinde, bizim yöreden çalmadığı saz kalmamıştı." diyor. Gitar çalışında Jimi Hendrix'in bazı etkileri olmuştur..

İletişim Numarası: Erdal Akkaya, 1974 yılında istanbul'da doğdu.Bugüne dek dört albüm yayınlayan Akkaya’nın 80'li yıllar müziginde önemli rol oynayan yıllardır. Aşık Ali Metin, Haydar Acar, Nesimi çimen, Aşık Emrah, Zevraki, Mehmet Ali karababa, Aşık Cemali, Yavuz Top, Muhlis Akarsu gibi bircok..

İletişim Numarası: 25 Haziran 1941 İstanbul doğumludur.Annesi İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Klasik Batı Müziği piyano öğretmeni olduğundan dolayı ilk enstrümanı piyano oldu. Hatta kendisine sorulduğu zaman: -”Ben piyano çalmaya nasıl başlamış olduğumu bile bilmiyorum. Bu enstrümanı d..

İletişim Numarası: Fahir Atakoğlu, Türk piyanisttir. Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika'da da tanınmaya başlamıştır. Müziği, farklı müzik kültürlerini etnik enstrümanlar ve klasik ifadeler gibi değerler sayesinde orijinal ve sıra dışı nitelik taşımaktadır.Küçük yaşlarında eski piyanosuna hayat ve..

İletişim Numarası: Müziğe ilk ilgisi, babasının ud sanatçısı olmasından dolayı, üç yaşında kendisine hediye ettiği bir kemanla başlamıştır. Erkoç, ilköğrenimini bitirdikten sonra 1965 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarına girer. Burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitim..

İletişim Numarası: Müzik kariyerinin yanı sıra çeşitli dizi ve filmlerde rol aldı.Erzurum'da sucuk fabrikasında kasaplık yapan Şerafettin Ürek'in 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 3 kız kardeşi vardır. Gençliğinde ailesi Bursa'ya göçtüAlbümleri : Yaktı Yaktı (1993)Sen İki Gözümsün (1..

İletişim Numarası 19 Ağustos 1946'da İstanbul'da doğdu. 1962 yılında Zoğrafyon Rum Lisesi'ndeki öğrenimini yarıda bıraktı. 1962 ve 1972 yılları arasında sinema sektöründe çeşitli işlerde çalıştı. 1987'de Zorba Taverna'yı açtı. 1991'de şarkı söylemeye başladı. Aynı yıl Senin İçin adlı ilk albümü..

İletişim Numarası:(11 Mayıs, 1970; Birecik - Şanlıurfa, Türkiye)  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu Ferhat Göçer; iki yıl sözleşmeli olarak çalıştığı Devlet Opera ve Balesi’nden, doktor olarak tayininin çıktığı Şanlıurfa’da, mecburi hizmetini yer..

İletişim Numarası:  (10 Ekim 1968, Adana)İlk kez Mersin'de Tını grubunun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı. 1988’de Adana'da üniversitede (Çukurova Üniversitesi) okuduğu dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI g..

İletişim Numarası: Konya Ereğli’sinde geçen lise yıllarında, okuldaki amatör müzik faaliyetleri ile ilgilenen Öney, Ereğli Sanatseverler ve Musikî Cemiyeti’ne devam etti. 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Üniversitede Folklor Kulübü (BÜFK) bünyesinde yü..

İletişim Numarası: Uzun yıllardır  besteci ve söz yazarı kimliği ile müzik sektöründe n en çok aranan isimlerinden biri olarak tanıdığımız Fettah Can;  Hande Yener, Gülben Ergen, Sezen Aksu, Can, Ebru Gündeş, Işın Karaca, İzel, Levent Yüksel,Sibel Can  Emel Müftüoğlu, Murat Boz v..

İletişim Numarası:  (1952, Trabzon, Türkiye)Fuat Saka, 1952 yılında Trabzon'da doğdu. Babası bir yaylı tambur ustası olan Saka'nın müziğe ilgisi çocukluk yıllarında başladı. Bu yıllarda akordiyon dersleri aldı. Trabzon yıllarında; KTÜ müzik bölümü öğrencileriyle yerel bir radyo olan Boztep..

İletişim Numarası:Yaklaşık bir buçuk yıl albüm çalışmalarını sürdüren Funda Arar, ilk albümü "Sevgilerde"'yi 2000 yılı Şubat ayında çıkardı.[6] Sevgilerde albümünde Necip Fazıl Kısakürek'in şiiri "Kaldırımlar"'ı seslendirmiştir. Albümde Kaldırımlar'ın Yanı sıra Behçet Necatigil'in "Sevgilerde", Güls..

İletişim Numarası: 8 Şubat 1978, İstanbul doğumlu olan Gökhan Tepe, ilkokulu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı'na girdi. 19..

İletişim Numarası 1983'te doğdu. 1997 yılında gitarla tanıştı. 2000 yılından itibaren çeşitli mekân ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi'nde endüstürel yönetim bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin ardından gitarlık ve şan dersine yoğun ve..

İletişim Numarası: Göksel, 1971 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta okulu İstanbul'da tamamladı. 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü kazanan sanatçı, müziğe olan ilgisinin artmasıyla 1991 yılında okuldan ayrılmak zorunda kaldı. 1989 yılında Aroyo Odo Çok Sesli Korosu'nda yer..

İletişim Numarası:Gülay 24/05/1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer’in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi. Gülay aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe ola..

İletişim Numarası:  Kariyerine başlangıcı Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması'nda ikinci olan Ergen liseyi bitirdikten sonra mankenliğe başladı.  1988 yılında çekilen ve başrolünü Bülent Ersoy'un oynadığı Biz Ayrılamayız, Ergen'in ilk sinema deneyimi olmuşt..

İletişim Numarası:(29 Mayıs 1976, İstanbul)  Be Adam adlı ilk albümünü 1996'da yayınlayan ve oldukça başarılı bir çıkış yakalayan sanatçı "Gel Çarem", "Be Adam" ve "Saz Mı Caz Mı?" parçalarla yıla damgasını vurdu. İkinci albümü Erkeksen ilk albümü kadar başarılı olmazken üçüncü albümü Şimd..

İletişim Numarası: Hadise, 22 Ekim 1985 günü Belçika’da Sivas’lı bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya geldi. Yapımcılar ve dinleyiciler tarafından ilk olarak, Belçika’nın Pop Idol yarışması sayılan (Türkiye’deki Popstar gibi) Idool 2003'te farkedildi. Yarışmayı birincilikle bitirmese de, kend..

İletişim Numarası: (13 Ağustos 1972, İstanbul) 1998 Aralık ayında "Hakan" adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan "Hani Bekleyecektin" ile üne kavuşmuştur.2000 Eylül ayında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altun, ikinci albümünün çıkış parçası "A..

..

İletişim Numarası:Halil Sezai Paracıkoğlu 16 ağustos 1979 'da, , Eskişehir'de doğdu. Oyunculuğa ve müziğe merak salan Halil Sezai, Eskişehir Anadolu lisesininin ardından, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun oldu. Sinema ve tiyatro oyuncusu olan Hali..

İletişim Numarası: (26 Kasım 1968; Adana) 1992 yılında İstanbul'a geldi. Ortaköy'de çeşitli barlarda çalıştı. Yıldıray Gürgen ile tanıştı.Bununla beraber Serdar Öztop ve Akın Eldes gibi kaliteli müzisyenlerle çalışıp albümlerinin kalitesinin artmasını sağladı 1990’da başladığı albüm çalışm..

İletişim Numarası:  (12 Ocak 1973, İstanbul)2 yıl Sezen Aksu’nun vokalistliğini ve asistanlığını yaptı. 2000 yılında ilk albümü Senden İbaret yayınlandı. Ardından 2002 yılında Sen Yoluna Ben Yoluma albümünü yaptı. 2004 Yılında Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor albümü çıktı.Hande Yener, 2007 yıl..

İletişim Numarası:Harun Kolçak, İstanbul'da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde okudu. Müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başladı. İçindeki müzik tutkusu artınca babası, ünlü sinema sanatçısı Eşref Kolçak’la konuştu, eğitimini yarım bıraktı ve profesyonel müzik hayatına ilk adımını ..

İletişim Numarası: 24 Ekim 1958  yılında İstanbul'da doğdu. Çok küçük yaşlarda “harika  çocuk olarak” piyano ve keman ile tanışarak müziğe başladı. Daha sonra klasik gitar ile tanıştı ve ilk ciddi  derslerini de 5 yaşından itibaren  Prof. Antonio Doumezitch‘den aldı (1963-68..

İletişim Numarası:  (10 Ekim 1963) Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak Edremit-Balıkesir'de dünyaya geldi. Ailesi tarafından Kürtçe "malakan curri" diye çağırılırdı. Sarışın anlamına gelir.[2] Anne tarafından Balıkesir'li olan Avşar'ın baba tarafı Ardahan/Hasköy'lüdür. Hülya Avş..

İletişim Numarası: 1973 yılında Londra'da doğdu. Kıbrıslı restoran işletmecisi Şeniz Büyükkaraca ile Afyonlu emlakçı olan Ali Büyükkaraca'nın ilk çocukları olarak dünyaya gelmiştir. İngilterede Müzikal Tiyatro üzerine eğitim gördü. 19 yaşında yaptığı evlilikten Erda Kıvanç (1993) adında bir oğl..

İletişim Numarası: 1968 yılında müziğe başlayan sanatçı, 1971 yılında "Kavga" adındaki 45liğini piyasaya sundu. 1983 yılında Gökhan ve Burhan Şeşen ile beraber Grup Gündoğarken adlı müzik grubunu kurdu. 2002 yılında ikinci solo albümü olan "Neler Oluyor Bize"yi yayınladı. Ardından 2003 yılında ..

İletişim Numarası:10 Ağustos 1969 yılında İstanbul’da doğdu. Tahsil hayatını İstanbul’da tamamladı.Kahraman Tazeoğlu Kral Fm de program Yapmakta olup2001 yılından bu yana çeşitli türlerde kitaplar yazmakta.  Eserleri: ... Seni İçimden Terk Ediyorum Ölü Bir Kentin Morg AlfabesiMav..

İletişim Numarası: 28 Haziran 1961’de İstanbul’da doğdu. Müzik eğitimine 1967 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı’nda başladı ve 1972 yılından sonra İstanbul Devlet Konservatuarı’nda devam etti. Caz tutukusu konservatuar yıllarında başlayan Kerem Görsev çeşitli klüplerde ve konserlerde bir ..

İletişim Numarası: Ortaokulu İzmir Özel Fatih Koleji'nde liseyi Muğla Turgut Reis Lisesi 'de okurken hard rock dinleyip kafa salladıkları, ucuz şarap içip sabahladıkları okul bahçesi müzikal değişimini sağladı.1996 yılında Ege Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümü'nü kazandığında hayatınd..

(17 Haziran 1972, Göksun, Kahramanmaraş, Türkiye)Aralarında Zerda, Aliye, Binbir Gece ve Beyaz Gelincik, Bir İstanbul Masalı' nın da bulunduğu çok sayıda dizinin müziğini yapmıştır.Öğretmen bir babanın çocuğu olarak ilk öğrenimine doğduğu yerde başladı. 1982’de ilkokul dördüncü sınıftayken babasının..

Asıl adı Bahriye Tokmak olan Kibariye, 1959 yılında Doğan ve Makbule Tokmak çifrinin ilk çocuğu olarak Manisa'nın Akhisar ilçesi Kapaklı köyünde doğdu. Kibariye doğduğunda annesi ile babası henüz evlenmemiş ve bu nedenle nüfus kayıtlarına doğum tarihi daha sonra 1961 olarak geçti. 1981'de kayıtlarda..

Gerçek adı Ramazan Kubat'tır. Sanat hayatında soyadı olan Kubat'ı kullanmaktadır. 4 Ekim 1974'te Belçika'nın Anvers şehrinde doğdu. Emirdağ, Afyonkarahisarkökenli bir göçmen ailesinin çocuğudur. Ailesinin çoğu ferdi gibi amcası Şemsettin Kubat da önemli bir halk ozanıdır.Beşinci doğum gününde babası..

 (16 Mart 1973 Malatya) Cengiz Kurtoğlu'nun da büyük desteğini alan Kutsi, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor albümünde "Duvardaki Resmin" şarkısı ile sesini daha da duyurmaya başlamış ve kolay kolay unutulmayacağını göstermiştir. Meslek olarak sadece müzisyenlik değil aynı za..

1951 yılında İstanbul'da doğdu. Rumeli kökenlidir ve çocukluk yılları Anadolu'da geçti. Kendisini "tam bir Anadolulu" olarak nitelendirir. Tiyatro, mim, dans ve şan eğitimi aldı. Bir süre operada korist olarak çalıştı.Kendine özgü tarzının yanı sıra türkü yorumuyla da beğeni toplamıştır. Özellikle A..

İletişim Numarası: +90 212 227 61 05 - 07 (PBX) (21 Ekim 1964, Antalya)Sezen Aksu'nun yetiştirdiği yorumculardandır. Levent Yüksel ilk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamıştır. Antalya Lisesi'nden mezun olduktan sonra yeni adı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olan Belediye Konserv..

Balkan göçmeni ve müzisyen bir ailenin çocuğu olan Murat Balkan, 1979 yılında İstanbul’da doğdu.Küçük yaşta perküsyon çalmaya başladı. Müzikal becerisini takip eden zamanda akordeon ve piyano gibi enstrumanları da kullanmaya başlayarak genişleten Murat Balkan, aynı süreç içinde söz yazarlığı ve best..

Murat Başaran 1994 yılının Mart ayında tanındı. Şahin Özer'in keşfi ile 1999 Kasım ayında Azıcık Ucundan adlı ilk albümünü çıkarmıştır. 3 yıl ara verdi. Asıl kendini gösterdiği Hadi Sende Kudur albümünü 2002 Ağustos ayında çıkarmıştır. Hakan Peker'in 2000 yılına damgasını vuran Karam şarkısının söz ..

7 Mart 1980 tarihinde Zonguldak, Ereğli'de doğan Murat Boz, 1996 yılında İstanbul'a gelerek Güzel Sanatlar Lisesi eğitimini burada tamamladı. Bu dönem içerisinde Atatürk Kültür Merkezi ve Cemal Reşit Rey’de vokalist olarak performanslarda bulunan Boz, 1999 senesinde Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği..

İletişim Numarası: +90 212 227 61 05 - 07 (PBX) Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983'de İzmir'de doğdu. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu. Kuşadası'nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dön..

 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli’ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını önerdi. Lise yıllarında amatör olarak dü..

Elazığ 'ın Maden ilçesinde doğmuşum. Benden dokuz yaş küçük bir de kız kardeşim var. İlk ve Orta tahsilimi Maden 'de, lise tahsilimi Diyarbakır " Ziya Gökalp " ve Sivas " 4 Eylül Lisesi "'nde tamamladım. Babam rahmetli çok iyi keman yapar ve çalardı. Babam ve baba tarafı akrabalarımda sanat kabiliye..

15 Kasım 1973'te, polis bir baba ve ev hanımı bir annenin 3. kızları olarak Eskişehir'de dünyaya geldi. İlk single çalışması olan 'Baharı Bekleyen Kumrular Gibi'yi, o dönemlerde babası kaydetti.  1984 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi, Kanun ..

Müzisyen Suavi Karaibrahimgil'in kızı olan Nil,12 yaşında "I see clouds rain is coming..." (Türkçe: Bulutları görüyorum, yağmur geliyor...) adlı ilk bestesini yaptı. Ortaokulda piyano; biraz daha büyüyünce caz gitarı çalmaya başladı. 12 yaşından itibaren okuldan arta kalan zamanlarında Serdar Erener..

20 Nisan 1984 yılında Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Pançol'da-bugünkü adıyla Yeşilköy-Cavit ve Hüsniye Koyuncu'nun altıncı çocuğu olarak dünyaya gelir. Çocukluğu kalabalık bir ailede geçen sanatçının müzikle tanışması ve bugünkü kimliğinin oluşması bu yıllara rastlar.Bu kimliğin oluşmasında, Karaden..

 (19 Mayıs, 1954)1970'lerden bugünlere değin yeni albüm yapımlarına imza atan ve birçok klasikleşmiş şarkı seslendirmiş olan popüler müzik sanatçısı.20 Mayıs 1954'te, Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Profesyonel kariyerine 1971'de, Florya Deniz Klubü'nde dans müziği orkestrasında solistli..

Adıyaman asıllı göçmen bir ailenin çocuğu olarak 1960 yılında Mersin'de doğdu. Çocukluk ve gençlik yılları bu liman kentinde geçti. Liseden sonra iki yıl kadar fabrika işçiliği yaptı. Ardından üniversite yılları başladı. Dört yıl süren öğrencilik yaşamını 1985'te mezuniyetle noktaladı (AÜ - DTCF Fel..

 Türk müziği ile ilgili ilk bilgilerini, musiki eğitimi almış annesinden edindi. Annesinin desteği ile Ankara Klasik Müzik Devlet Konservatuarında vurmalı çalgılar ve timpani eğitimi aldı. 1955'te profesyonel müzik yaşantısına başladı. 1957-1959 yıllarında Tophane Sanat Enstitüsü'nde eğitimini ..

Orhan Hakalmaz, aslen Bayburt'lu olan 10 Kasım 1964 yılında Samsun'da doğmuş Türk halk müziği sanatçısıdır. Sanata babasının da desteği ile 6 yaşında bağlama çalarak başladı. Eğitimine Samsun'da başlayıp İstanbul'da bitirdi. İlkokulu Samsun'da okudu. 8 yaşında Karadeniz Altınses Yarşmasında Bir..

(19 Mayıs 1972, Ankara, Türkiye)19 Mayıs 1972 yılında Ankara'da doğmuş, beş yaşına kadar Ankara'da yaşamıştır. 1977 yılında ailesinin Aydın'ya göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yılları Aydın'da geçmiştir.Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikayeleri oyunlaştırarak, arkadaşları ile kurdu..

 19 Ekim 1979’da Eskişehir’de doğdum. Çalışan bir anne- babanın çocuğuydum. O zamanlar annem sekreter, babam memurmuş. Tek çocuk olarak büyüdüm… Hayatımdaki en önemli kişilerden biri dedem İlyas Küçükcan’dır. Dedem eğitimci ve yazardı.8 yaşındayken Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu’na..

1970 yılında ailesi Almanya'ya işçi olarak gittiğinde yedi yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı. Birinci sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya'ya ailesinin yanına gitti. Öğrenimini Almanya’da tamamlayan Rafet El Roman, on altı yaşında şarkı sözleri yazıp beste yapmaya..

24 Ocak 1982'de Artvin'in Hopa ilçesinde doğmuş olan Resul Dindar,büyük çoğunluğu memleketinde geçmiş olan yaşamının etkileri ve öngörüleri neticesinde Karadeniz müziğinin doğasında yetiştirmiştir kendisini.Müziğin,bir araç yahut bir amaç olmaktan ziyade,aslen bir yaşam biçimi olduğu görüşünü ileri ..

"Esmer" adlı ilk albümünü 1997 yayınladı. "Sen Farklısın" adlı ikinci albümünü 1998 yılında, "Azılı Bela" adlı üçüncü albümünü ise 2000 yılında yayınladıktan sonra müziğe üç yıl ara verdi. 2003 yılında "Aşksız Prens" isimli 4. stüdyo albümünü piyasaya sürdü. En çok ses getiren albümü olarak adlandır..

Sefa Topsakal 1990 yılında Trabzonda Dünyaya Gelmiştir. İlköğrenimini Prof.İhsan Koz ilköğretim Okulunda, Ortaöğrenimini Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamlamıştır. Şuanda Karadeniz Teknik Üniversitesi Müzik öğretmenliği Bölümü Öğrenimini Sürdürmektedir. Müzik ile alakasındaAranjör Abisi Se..

Selcuk Balcı, 4 Temmuz 1988 Rize, Çayeli doğumludur. O da her müzisyen gibi çocuklukta başlamış müziğe ilgi duymaya... Kemençeye olan hayranlığı ile, Karadeniz'den uzak kalınca tanışmış. Lise yıllarında eline aldığı kemençeyi, hiç düşürmemiş elinden. Beste yapmayı, şarkı-türkü söylemeyi ve söylerken..

15 ocak 1958 İstanbul doğumlu Semiha Yankı, sirk cambazlığı ile geçinen bir ailenin kızıdır. İp cambazı olan ağabeyi trapezden düşüp ölünce Semiha müziğe yönelmiştir.1975 yılında Kemal Ebcioğlu bestesi "Seninle Bir Dakika" ile yarışmış , bir başka Atilla Özdemiroğlu bestesi olan ve Cici Kızlar taraf..

Eğitimine TRT spikerlerinden Taylan Çamdoruk'un öğrencisi olarak diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldi.Okul dönemleri ile basliyan uzun bir sahne sürecini ,izmir Kanal 1 televizyonundan gelen bir teklif üzerine müzik programlarini televizyonla birlestirmis oldu. 2000 yilinda İstanbul Flash televiz..

Asıl adı Sıla Gençoğlu olan Sıla  17 haziran 1980 yılında doğdu. Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan Sıla şan ve ses eğitimleri alırken aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarında solistlik yaptı. Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu..

 Kariyerinin başında dansözlük yapan sanatçı günümüzde televizyon ve sinema oyunculuğu ile sunuculuk da yapmaktadır.1 Ağustos 1970'de, Yugoslav göçmeni Engin Cangüre ve Bursa Mudanyalı Emine gül Sezer Cangüre'nin ilk çocukları olarak Fatih Karagümrük semtinde doğdu. Sanatçının babası birçok ünl..

29 Eylül 1971 yılında İstanbul' da doğan Sibel Tüzün, 1978 yılında TRT İstanbul Radyosu Çocuk Korosu'nda ilk müzik eğitimine başladı. Orta okul yıllarında yine radyonun Gençlik Korosu'nda çok sesli müziğe ilk adımı atarak Gökçen Koray, Cenan Akın,Yücel Elmas, Hikmet Şimşek gibi öğretmenler ve koro ş..

Memur bir baba ile ev hanımı bir annenin dört çocuğundan biri olarak dünyaya gelen Suavi'nin çocukluğu Kırıkkale'de geçti. Kırıkkale'de Meçhuller Grubunu kurar ve aktif müzik hayatına başladı.1968-1972 yıllarında üniversite öğrenciliği sırasında Ankara'da gece kulüplerinde değişik grup ve müzisyenle..

İlk ve ortaokulu Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nda okuyan Şevval, lise'yi Istanbul Zincirlikuyu Insaat Teknik ve Yapi Meslek Lisesi -Restorasyon Bolumunde okudu. Üniversite'yi Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nde okudu. 1993-1999 yılları arasında Beşiktaş'ın Sarı Fırtın..

Kendisi gibi kanun sanatçısı olan Gültekin Aydoğdu'nun oğludur.1959’da Üsküdar’da doğdu. Babası Antalyalı, TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı-Fasıl Topluluğu Şefi: Gültekin AYDOĞDU, annesi Denizlili Asuman AKGÜL AYDOĞDU’dur.Sarar İlkokulu’nu,Namık Kemal Ortaokulu’nu ve Ankara Atatürk Lisesi’ni bitir..

Hannover Hildeshaim'de dünyaya geldi. Selma ve Yusuf Taşçı´nın küçük oğlu olan Tan, ilkokula Ankara Arı Koleji'nde başladı. Lise eğitimini ise Rauf Denktaş Lisesi'nde tamaladıktan sonra polifonik korolarda uzun süre şarkı söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Korosuna kat..

4 Haziran 1980'de İzmir'de doğdu. Melih Özakat İlkokulu'na, Özel Çakabey Lisesi'nde ortaokula ve konservatuarda liseye gitti. 7 yaşında okul hayatına başlamasıyla TRT ve İzmir Devlet Konservatuarı'nın çocuk korolarında müzik eğitimine başlaması aynı zamana denk gelir. İlk geri vokal deneyimini 12 ya..

 (15 Kasım 1965 İstanbul)Yeteneği 4 yaşında keşfedildi ve aynı yıl İstanbul Belediye Konservatuvarı piyano bölümüne kabul edildi. 7 yaşında devlet tarafından açılan Harika Çocuklar Sınavını kazanarak yurt dışında yüksek müziği eğitimi yapmaya hak kazandı. Lise ve konservatuvarın ardından eğitim..

(1970 - İzmir)Ümit Sayın, 8 Eylül 1990’da Sezen Aksu’nun İzmir’de verdiği bir konserde sahneye fırlayıp Sezen Aksu ile beraber şarkı söylemesi sonucu sesinden etkilenen Aksu, onu vokalisti yaptı.[1] Şarkıcı 1992 yılında Harun Kolçak'a, 1993 yılında Ajda Pekkan’a, 1994-95’te Tarkan’a vokalistlik yapt..

(14 Ekim 1956, Osmaniye, Türkiye)14 Ekim 1956'da Osmaniye'de dünyaya gelen Ümit Besen'in ilk enstrümanı melodika oldu. Lise yıllarında ise klavye çalmaya başladı. Aynı dönemde Tayfunlar Orkestrası'nı kurdu. Müzik ve eğitimini bir arada götüremeyeceğini fark edince lise eğitimini yarım bıraktı. Asker..

1949 yılında Konya'da doğan Sakman, profesyonel müzik yaşamına, müzisyen bir babanın oğlu olarak, İzmir'de lise çağlarında başladı. İlk çaldığı enstrüman davul oldu. Daha sonra gitarla tanıştı. 70'li yılların, bir grup oluşumu içinde şarkılar yapma ruhu, müzik yaşantısında önemli rol oynadı.Grup Doğ..

Volkan Konak 1967 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinin Hacevara köyünde doğdu. İlk orta ve Lise Eğitimini Maçka‘da tamamladıktan sonra, öğretmeninin teşvikiyle 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi. 1988 yılında Konservatuarı bitirip aynı yıl İstanbul Tekni..

(4 Mart, 1982; Ankara, Türkiye) Rumeli'den göç eden Bulgaristan Türklerinden olan akrabalarının Edirne'ye doğru devam ettirdikleri yol ve serüven sayesinde çocukluğunun bir bölümünü Edirne'de geçirmiş olan Yasemin Mori, anneannesinin ve büyük teyzesinin sevgi sözcüğü olarak kullandıkları "kız" ..

Yıldız Usmonova 12 Aralık 1963 tarihinde Özbekistan'ın Fergana Bölgesi'ndeki Margilan şehrinde doğdu.Anne ve babası ipek fabrikasında çalışıyordu.4 kız ve 4 erkek olmaz üzere 8 kardeşler. Yıldız Usmonova, doğduğu şehirde eğitsel bir enstitüde öğrenim görüyordu.Kadınlar günü gösterisindeki şarkı göst..

1968 yılında Irak asıllı bir ailenin çocuğu olarak İsrail’de dünyaya gelen Yinon Muallem, müziğe her ne kadar Latin perküsyonları çalarak başlamış olsa da Ortadoğu’nun ses dünyasına, köklerine dönmesi çok zaman almadı. Kariyeri boyunca Ortadoğu’nun perküsyonlarını ve başka çalgılarını da keşfederek ..

1974 yılında İstanbul'da doğdu. Çocukluğunun büyük bir kısmı Beşiktaş'ta geçti. İlk ve Ortaokulu yine bu semtte bitirdi. Lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başladı. Okul orkestrasıyla çeşitli yarışma ve konserlere katıldı. Lise 2. sınıfta Çağdaş Müzik Merkezi'ne kaydoldu.İki yıl süreyle, İstanbul D..

5 Haziran 1984 yılında Trabzon'da dünyaya gelen şarkıcı, ilk albümünü piyasaya sürmeden önce Londra'da yaşamaktaydı. Londra'da bir şirkette pazarlama müdürlüğü yapan Güney, 4 yıl önce Türk pop müzik sanatçısı Rafet El Roman'ın Londra'da verdiği bir konserinde sanatçıyla tanışmasıyla müzik dünyasına ..

1944'de Ankara (Tatlar) da doğdu. İlkokuldan sonra Yıldırım Bayazıt Sanat Enstitüsü'nü, Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu'nu (Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi) bitirdi.Ankara Radyosu yayınlarındandan kulak dolgunluğuyla, bulunduğu her ortamda şarkı söyletilerek süren müzik ilişkisi ..

14 Temmuz 1976, İstanbul, Kadıköy doğumlu olan Zeynep Dizdar, ilk albümü "Yolun Açık Ola" ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki "Vazgeç Gönül" adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik ot..

 29 Nisan'da da Kıbrısta doğmuştur. Küçük yaşta gittiği İngiltere'de (Manchester) 6 yaşına kadar yaşamış,ilk, orta ve lise tahsilini Kıbrıs'ta tamamlamıştır. Çocukluğundan beri ilgi duyduğu müzik çalışmalarına ilk adımı lise tahsili sırasında KKTC Kültür Bakanlığı TSM korosunda görev alara..

1 ile 116 arası, toplam: 116 ürün (1 Sayfa)